Oslava dne daňové svobody

19. 06. 2015 Oslava dne daňové svobody

V pondělí 22. 6. se po celé republice bude slavit den, kdy lidé přestávají pracovat na daně. Výjimkou nebude ani Jablonec, kde se na Mírovém náměstí od 15:00 do cca 17:00 chystáme oslavit tento svátek my, jablonečtí Svobodní. Upozorníme tak na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá. Připojte se k nám a přijďte s námi diskutovat na celostátní i místní jablonecká témata.
Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach ke dni daňové svobody řekl: „Daně v naší zemi jsou tak vysoké, že v podstatě do 22. června pracujeme na stát. To znamená, že nám stát na daních bere téměř polovinu výdělků. Vlastně jako kdybychom každý den celé dopoledne pracovali na zaplacení daní a až odpoledne na sebe."
Nejkratší dobu pracují na stát z Evropanů Litevci, kteří slaví den daňové svobody posledního dubna. Švýcaři o den později. „Daňový systém v ČR je z hlediska své struktury podobný ostatním daňovým systémům v EU. Podle našeho nedávného průzkumu je však v České republice poměrně pesimisticky vnímána daňová jistota, tedy schopnost stanovit, jak vysoké daně a v jakém členění bude poplatník v krátkodobém i dlouhodobém časovém horizontu ze své podnikatelské činnosti povinen platit. Daňovým poplatníkům přitom nejvíce vadí časté změny v daňové legislativě a nejednoznačnost a náhlé zvraty stanovisek daňové správy,“ upřesnila Radka Mašková, ředitelka v daňovém oddělení společnosti Deloitte. Tato společnost termín dne daňové svobody spočítala.


Zhruba 1 měsíčně informujeme emailem o našich aktivitách v Jablonci a o plánovaných akcích.